Královská koupel: Jihlava-Ivančice (2,5 °C)

Místo:
GPS:
Datum a čas:
Teplota vzduch:
Teplota voda:
Účast:

Jihlava u Stromokruhu Evropy
49.096049N, 16.395561E
29. 12. 2019, 10.30
1 °C (auto)
2,5 °C (kalibr)
Věrka, Pavla, Zdenička, Iva, Jana, Léňa, Petr, Standa, Olda, podpora Katka a Viktorka

Neuvěřitelná událost! Euforie předvánočních večírků a sdílení ponořovacích zážitků vábí další opatrné zájemce o možnost potykání si s chladnou vodou, aby ve valné většině případů dříve či později podlehli kouzlu splynutí s živlem a putovali dál životem se zkušeností narušující zdánlivě nedobytné tvrze rozumových důvodů, proč jsou takové zážitky nemožné, nevhodné, nezdravé, nedosažitelné či alespoň velmi těžko, za dlouhou dobu a po náročné přípravě.
HLOUPOST!

O možném pohledu na cestu do chladné vody si můžete přečíst v tomto zamyšlení.

Rekapitulace dnešního zážitku:
Všichni zúčastnění se ponořili.
Všichni zúčastnění vypadali velice spokojeně.
Všichni, kteří okusili kouzlo koupele v chladné vodě poprvé, ZASLOUŽÍ VELKOU POKLONU. První koupání ve vodě o teplotě 2,5 °C! K čemu to přirovnat? Zatím jste neřídili auto? Tak jako první zkuste tady ten tahač s návěsem! 🙂

Zvláštní uznání patří nejmladší odvážné Léně. Voda ji při prvním vstupu sevřela tak silně a překvapivě, že Léňa musela ustoupit. I tak došla až téměř na konec celkového vítězství. Ale… po chvíli na břehu se rozhodla vstoupit znovu. Možná s jiným naladěním, možná s větší pokorou, možná s větším soustředěním. Kdo ví, třeba se to ještě dozvíme a obohatíme tak naše společné vědomí pro podporu dalších příchozích.

Všichni jsme vyhráli. Ne nad řekou, ne nad chladnou vodou. Nad sebou. Ne pokořujícím stylem, ale nalezením souladu se sebou a s okolím, v tomto případě velmi chladnou vodou. Velmi léčivou vodou.

Za velmi důležité považujeme i následné krátké setkání v teple domova. Jakési nevyslovené doznívání bleskově vytvořeného společenství, které si vzájemně propůjčilo své síly k uskutečnění všech zážitků.

Proč královská koupel?

Ptáte se, proč královská koupel, proč ten kostým?
Janička slíbila, že se bude koupat, pokud Olda bude hrát v pohádce Princ a Večernice.
Olda odmítl. Janička se i tak začala koupat, s použitím krátkého neoprénového oblečku.
Olda se nakonec k pohádce Princ a Večernice přidal. Vyzval Janičku, aby odložila neoprén, i když takto to v původní dohodě nebylo. Ke Standovému údivu Janička skutečně neoprén odložila!
Proto Olda Janičce slíbil, že ji na oplátku za její vstřícnost do jedné koupele doprovodí princ Velen.

A tak se dnes skutečně stalo. Královské koupání. Množstvím účastníků. Energií společenství. I přítomností prince Velena.